Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

   Návod na Codename:Outbreak Venom

 

 

Mise 1.) Černé hnízdo

Úkoly mise: prozkoumat okolí, najít vědce, policisty a vojáky, nestřílet.Jakmile se po skončení počáteční animace, ve které budete dopraveni ve vznášedle na místo průzkumu ocitnete v reále, zjistíte, že poslední úkol nestřílet nebudete moci plnit. Budete totiž ihned napadeni policistou, což jste asi nejméně čekali. Po bedlivém prozkoumání jeho mrtvoly (mimochodem prohledávejte vždy všechny mrtvé, najdete tak nové zbraně, munici a uzdravovací injekce) zjistíte, že na jeho krku je přisátý již zmíněný vetřelec, takže většina těch, na které narazíte, jsou od teď vaši nepřátelé, budete je tudíž nuceni likvidovat, neboť nejsou za své jednání odpovědni a jsou plně ovládání těmito příšerkami, které je mutují. Pokračujte dopředu, vpravo jděte do prvních sutin. Pobijte vše živé, prohledejte ruiny, pak pokračujte přes silnici na druhou stranu k druhým sutinám. Zde opět zlikvidujte nepřátele, narazíte na ně i po cestě, dávejte si také pozor kam šlapete, na cestě je spousta zrádných pastí, jam, přikrytých dovedně maskovacími sítěmi. Pokud tam spadnete, může to být váš neodvratný konec. V těchto druhých ruinách najdete živého doktora, kterého ještě příšery nenapadly. Nechejte ho zatím na místě, ať vám ho někdo nezlikviduje a vydejte se dále k posledním ruinám. Tam proveďte nejdříve důkladnou očistu, pak prohledejte stan, pozor na vetřelce. Ve stanu prohledejte každé místečko, najdete tak CD disky, minipočítače a spoustu jiných důležitých věcí. Pak prozkoumejte poblíž odstavené obrovské vznášedlo, i tam jsou CD disky a minipočítače. Pokud jste se zde po okolí zbavili všech nepřátel, pak se vraťte zpět pro doktora ve druhých ruinách, dejte mu příkaz k následování a vraťte se zpět na silnici k obrovskému vznášedlu. Dejte se doprava po silnici, tím se dostanete do kontaktní evakuační zóny pro vyzvednutí, kde vyčkejte do té doby, než si pro vás přiletí z velitelství vznášedlo, tak se dostanete do následující mise.

 

Mise 2.) Útok Kobry

Úkoly mise: najít přístupovou kartu, vplížit se do objektu.
V úvodu této mise se dozvíte, že na základě vámi získaných informací na mimořádném zasedání OSN bylo rozhodnuto vytvořit mezinárodní organizaci C-FORCE s cílem zabránit vetřelcům v další invazi. VeVýzkumném centru vojenské medicíny však došlo k havárii, tyto nežádoucí organizmy se dostaly z izolace přes ventilátoryna svobodu a nakazily tak všechen personál včetně ochranky. Toto centrum se nachází ve středu ostrova, je však nyní velice dobře opevněno, neboť ještě před únikem vetřelců byla ochrana centra posílena o silnou námořní jednotku a tank, takže o to více teď budete mít nebezpečných nepřátel. V animaci tedy budete ve vznášedle přepraveni na tento ostrov, abyste zde udělali pořádek. Jakmile se ocitnete v reálu, musíte nejdříve přes vodu přeplavat k můstku na druhou stranu, buďte však velice obezřetní. Hned jak vystoupíte na souš, budete napadeni hlídkami, které co nejrychleji zlikvidujte. Další nepřítel je vlevo nahoře ve věži, jakmile ho picnete, pokračujte opatrně dále vpřed. Vpravo před vámi sestřelte z věže další hlídku, dojdete k jakési rotundě, která je plná vetřelců a mutantů. Nejlépe je likvidovat je pomocí ostřelující pušky, můžete také použít rakety. Pak pokračujte dopředu, pobijte další nepřátele, musíte najít především dva elektronické klíče, jsou to takové dvě karty, žlutá a zelená . Mají je u sebe zpravidla důstojníci, ale hra se pokaždé jinak generuje, prostě v tom vám neporadím, které mrtvole je sebrat. Budete tedy muset zlikvidovat všechny a pečlivě je potom prohledat. Tak se přiblížíte až k rotundě, i zde postřílejte vše živé, jsou tam i vetřelci, tak se nenechejte zaskočit. Pokračujte dál, vlevo prohledejte malý domeček a poberte vše, co můžete. Jděte vpřed po cestě, narazíte na další nepřátele, po jejich likvidaci sestřelte z věžiček oba strážné. Ten vlevo má u sebe tři injekce, které částečně vracejí zdraví, tak si pro ně nahoru vylezte. Pak slezte dolů a pokračujte vpřed. Postřílejte zbytek mutantů a vetřelce, u mostu vylezte po řebříku nahoru, kamarád vás na váš příkaz bude následovat. Teď nastává obtížná situace, pokud by váš kamarád zemřel, do další mise postoupíte jen sami a budete si muset tudíž se vším poradit bez jeho pomoci, neboť přibrat jiného kamaráda vám hra povolí až po páté misi. Nahoře na silnici je dole za zábradlím tank, pokud máte ještě nějakou raketu, zničte ho, ale není to nutné. Raději hned utíkejte doprava k bráně, zlikvidujte po stranách vetřelce a před bránou přistupte vlevo k zelenému elektronickému zámku a použijte na něj kartu. Tak jste zakončili tuto misi.

 

Mise 3.) Útok Kobry-pokračování

Úkoly mise: dostat se do nejvyššího patra, najít přístupovou kartu, obnovit spojení s centrálním počítačem a získat všechny datové nosiče.
Dostali jste se tedy do výzkumného komplexu, jehož personál je zcela ovládán mimozemskými parazity. Centrální počítač obsahuje veškeré informace o výsledcích výzkumu, nelze však s ním navázat spojení, byl totiž odpojen. Prvořadý úkol tedy je obnovit spojení. Ocitli jste se mezi dvěma masivními vraty, popojděte dopředu a jelikož máte ještě druhou kartu, vrata před vámi se otevřou sama. Hned za nimi vás čeká spousta mutantů, taky vetřelci a jejich zárodky.Nejdříve ze všeho tedy vyčistěte celé přízemí, posbírejte všechny informační zdroje, CD a data disky, zápisníky a notesy.Výtahem se dále nedostanete, neboť ten funguje jen po přezkoumání otisků prstů. V jedné zadní místnosti pak najdete žebřík, po kterém si vylezte nahoru. Jděte na druhou stranu, přeskočte přes zábradlí vlevo na ventilační rozvod. Pak rozstřelte mříž a vlezte si do prvního ventilačního kruhového obvodu. Bylo by zřejmě zbytečné, popisovat ván krok po kroku další postup, vysvětlím vám tedy princip, na jehož základě se dostanete do předposledního patra k centrálnímu počítači, který musíte zprovoznit. Z každého takového kruhového ventilačního obvodu vedou do boků mříže, ty rozstřelujte a vzniklými otvory likvidujte dole mutanty. Jakmile se vám naskytne příležitost prolézt bezpečně těmito otvory do místností, slezte dolů a zlikvidujte všechny nepřátele, poberte zdroje informací a na nic nezapomeňte. Jakmile se vám to podaří, vlezte zpět do kruhového ventilačního obvodu, vyhledejte v bočních průduších žebříky a po nich stoupejte do dalších pater. Tímto stále opakovaným způsobem se dostanete až do čtvrtého patra, zde je koncentrace nepřátel nejvyšší, je zde i plno vetřelců a jejich zárodků. Jakmile všechny zlikvidujete, nezapomeňte znovu pobrat všechny zdroje informací, prohledejte známým způsobem všechny mrtvé, u jedné byste měli najít elektronickou kartu-klíč, který nutně potřebujete pro vstup do další mise. Hledejte velice důkladně, po stolech je spousta užitečností, obyčejné klíče, cigarety, pivo, kreditní karta a další příjemné věci. Nevím sice k čemu to všechno slouží, ale raději to poberte, ať se nemusíte zbytečně vracet. V tmavé místnosti zprovozněte centrální počítač, tím jste splnili váš úkol. Nenechejte se zmást úkolem najít vědce, který se vyhnul mutaci, hledala jsem ho dlouho a bezvýsledně, byl unesen a najít ho bude vaším úkolem v příští misi. Nesnažte se také projít dveřmi dalším vchodem, nejde to. Můžete se sice dostat po bednách ještě o patro výš, ale tam nic nenajdete. V tomto poschodí ale můžete začít slízat dolů po žebřících a stejnou cestou, jakou jste sem přišli, se vrátit do prvního patra, kde jste poprvé vstoupili do kruhových ventilací. Zde najděte žebřík, který vede dolů, tak se těmito propletenci dostanete až do suterénu, je to ještě o dvě poschodí níže, než kde jste začínali. Zde opět rozstřelte mříže a seskočte dolů. Pak se dejte doprava k těžkým železným vratům a pokud jste neztratili svého kamaráda a nalezli vše potřebné, projdete jimi tak do další mise.

 

Mise 4.) Útok Kobry-pokračování

 Úkoly mise:lézt zdravého vědce a připravit ho k evakuaci.
Takže nezasaženého vědce jste nenašli, vetřelci a mutanti vám ho vyfoukli před nosem, čeká tedy na vás další cesta šachtami, musíte ho nalézt a evakuovat do bezpečí. Byl spatřen ve druhé budově výzkumného komplexu v horních patrech. Přistupte tedy ke dveřím, ty se opět samy otevřou, hned za nimi postřílejte spousty nepřátel a vše jim potom seberte. Celé přízemí je ale nutné důkladně prohledat, neboť vám přibude úkol posbírat všechny data disky a informační zdroje, pokud by vám chyběl byť jen jediný, tak se nedostanete do další mise. Pozor při tom na vetřelce a jejich vajíčka, je jich tady všude přímo naseto. Pokud jste vše tedy posbírali a protože výtah samozřejmě opět nejezdí, tak si vylezte po žebříku nahoru, tam postřílejte vetřelce a jejich hnízda. Po žebříčku slezte do vody a pod hladinou nejděte minipočítač od mrtvého vědce, i ten je nutné mít pro pokračování do další mise, tak ať se sem potom už nemusíte vracet. Vylezte z vody, jděte k bednám, rozstřelte mříž, dole pod vámi je spousta dalších nepřátel. Všechny zlikvidujte a to i v okolních místnostech, znovu vše pořádně prohledejte, ať někde nezapomenete nějaký ten data disk. Pak se vraťte k místu, odkud jste seskočili dolů, o kousek dál vylezte na bedny, rozstřelte mříž, vskočte do šachty a po dalším žebříku lezte nahoru. Tam rozstřelte další mříž, skrčte se a seskočte dolů, nacházíte se v kruhové chodbě. Pobijte nepřátele, opět vše důkladně prohledejte a seberte vše, co najdete. Z chodby vedou vchody do čtyřech laboratoří, i ty je nutno prohledat, zbavit je nepřátel a všechno opět posbírat. V jedné z laboratoří je i elektronická karta, i tu nutně potřebujete najít. Pak se vraťte zpět k bednám, rozstřelte mříž a po žebříku vylezte do dalšího patra. Nahoře rozstřelte znovu mříž, seskočte po bedýnkách dolů, nyní musíte prozkoumat všechna okolní čtyři jakási terária, plná vetřelců a jejich vajec. Nejnebezpečnější jsou potom samotné vetřelecké královny, na ty si dávejte veliký pozor. Můžete při této činnosti spatřit i tolik hledaného doktora, krčí se na zídce, dokud ale nevyčistíte důkladně všechna terária, tak ho tam nechejte, jeho smrt by znamenala neúspěch mise. Můžete tam nechat i hlídat ho vaším kamarádem. Teprve potom mu dejte příkaz k následování a již dobře známou cestou se vraťte do druhého patra s laboratořemi. Jednou z bočních chodeb se dostanete k vratům s nápisem EXIT, projděte jimi a přistupte k protějším vratům. Pokud jste udělali vše, co jsem vám radila a něco jste někde nezapomněli, pak postoupíte takto do další mise.

 

Mise 5.) Útok Kobry-pokračování

Úkoly mise: dostat bez úhony zdravého vědce do evakuační zóny.
Podle údajů ze satelitu se nepřátelské posily přiblížily k Výzkumnému centru. Není znám přesný počet těchto nakažených vojáků v tomto sektoru, je jich však hodně. Vedení vám poslalo na pomoc čerstvé posily, které na vás čekají v nedostavěné budově Centra. Cestu k nim si však najít a prostřílet musíte sami. Nebude to úkol jednoduchý, nepřátel je jako zrnek máku a jsou všude kolem vás. Jakmile se ocitnete v reálu, odveďte doktora i s kamarádem co nejblíže k zavřeným dveřím, dejte pokyn stát a střílet, neboť vzápětí se vyrojí u východu spousty nepřátel. Jakmile se vám je podaří zlikvidovat, nakoukněte opatrně ven, po obou stranách jsou věžičky a z nich sestřelte stráže. Tentokrát nechejte raději oba kamarády na místě, očistěte okolí od vetřelců a jejich vajíček. Pak opatrně pročesávejte okolí dokola, vyrojí se další pěchota. Při tom musíte dávat pozor na hlídky v dalších věžičkách. Rozhodně se vyplatí na věžičky vylézt a prohledávat mrtvoly, najdete tak i nějaké ty uzdravující injekce. Jakmile vyčistíte bezprostřední okolí vašeho stanoviště, dejte se vpřed po cestě vlevo. Budete soustavně napadání pěchotou, narazíte na další hlídky ve strážních věžičkách, všechny je musíte poslat na onen svět. Tak se dostanete až k mostu, kde zlikvidujte všechny další nepřátele. Můžete si vylézt po žebříku na most, je od tam pěkný výhled po okolí, ale jsou tam také čtyři vejce vetřelců, když už jste tady, tak je zlikvidujte. Pak slezte dolů a pokračuje po cestě dál. Vpravo před vámi se objeví malý dřevěný domek, v něm rychle zdáli odpráskněte ostřelující puškou raketometčíka. Prohledejte domek, seberte vše užitečné a pokračujte dál po cestě. Brzy dostanete hlášení, že vaše pomoc je už blízko, narazíte na prázdné strážní věžičky, které už vaše posily vyčistily. Tak dorazíte až k prvnímu kulometčíkovi u nedostavěného Centra. Tady se přepněte na vašeho kamaráda, kterého jste s doktorem nechali stát na začátku mise. Dejte povel doktorovi, aby vás následoval a utíkejte po před vámi vyčištěné cestě od nepřátel k Centru za kamarádem, doktor vás bude následovat a teď už mu nehrozí žádné nebezpečí. Jakmile tedy budete všichni tři pohromadě, obejděte Centrum zleva, na konci zabočte vpravo a tam už čeká vznášedlo, které, když se jen k němu přiblížíte, odveze doktora do bezpečí a vás do následující mise.

 

Mise 6.) Škorpiónův ocas

Úkoly mise: neutralizovat systém protivzdušné obrany a umožnit tak masivní útok na základnu, zabránit vypuštění chemických zbraní do stoky.
Na mezinárodní vědecké konferenci, zabývající se výzkumem mimozemských parazitů vámi zachráněný vědec vysvětlil přítomným, jaké nebezpečí hrozí lidstvu od těchto vetřelců. Tito vetřelci, narození už na Zemi, jsou desetkrát nebezpečnější, než ti původní, kteří se k nám dostali s meteoritem. Několik oddílů nakažených vojáků napadlo vojenskou základnu v Rusku na Kurilských ostrovech a obsadilo ji. Nyní mají k dispozici zásobu chemických zbraní, umístěných na sousedním ostrově. Arzenál zbraní je tak rozsáhlý, že jím lze vyhubit veškerou lidskou populaci na zemi. Vojenská základna má k dispozici mohutný moderní systém protivzdušné obrany, několik tanků, cesty jsou střeženy bezpečnostním systémem. Paradesantní výsadek na ostrovy nelze poslat, neboť nakažené vojsko má k dispozici dokonalou protivzdušnou obranu. Bude to tedy další úkol pro vás, váš arzenál je rozšířen o nový ochranný oděv a univerzální pušku M-40, která má mnohem vyšší účinnost a umožňuje i odpalování min. V animaci vás tedy vznášedlo vysadí na jednom z Kurilských ostrovů. Jakmile se ocitnete v reálu, zlikvidujte před sebou několik vojáků, pokračujte dopředu a raketou zlikvidujte tank, dva přesné zásahy by měly stačit. Vyběhnou další nepřátelé, postřílejte je tedy, pak pokračujte dopředu k mostu, z věžiček sestřelte stráže. Objeví se další vojáci, zlikvidujte je, před mostem ve strážním domku oddělejte strážného. Má u sebe uzdravující injekce, tak je použijte na toho z vás, který to potřebuje více. Přejděte přes most, zatočte doleva, postřílejte všechny nepřátele. Vlevo na svahu odstřelte vetřeleckou královnu, vpravo sundejte odstřelující puškou z věžičky stráž, vlevo druhou, potom pokračujte dál. Vpravo vpředu je druhá královna vetřelců, zničte ji raději zdálky granátem. Nyní musíte po mostě vpravo přejít na další ostrov, zdáli odstřelující puškou zneškodněte na druhé straně mostu obě posádky bunkrů, které vás ostřelují raketami. Potom raketami, nebo granáty zlikvidujte tank a zastřelte stráž v domku za závorami. Přeběhněte na druhou stranu mostu a zavolejte kamaráda k sobě. Dejte mu příkaz zalehnout a přikrýt se maskovací sítí. Sami jděte doprava a z věžičky sundejte stráž, vlevo u radiolokátoru sestřelte další. Pak vstupte do budovy, celou ji vyčistěte od vetřelců a vojáků, z teras zlikvidujte i vše živé po celém okolí. V jedné z místností najdete i dobíjející přístroje, využijte jich.Jakmile bude v budově i v okolí bezpečno, zavolejte k sobě kamaráda a nechejte ho hlídat venku. Teď můžete v klidu a bezpečí prohledat znovu celou budovu, mezi bednami najdete CD 5 disk, seberte ho a použijte ho v jiné horní místnosti na počítač, tak jste zrušili systém protivzdušné obrany. Obdržíte zprávu, že vám byla z velení ihned poslána pomoc, nyní však ještě musíte zabránit tomu, aby nepřítel vypustil chemické zbraně do stoky. Vyjděte tedy ven z budovy, pokračujte po cestě doprava, před mostem zničte odstřelující puškou dva raketometčíky v bunkrech po obou stranách, zavolejte k sobě kamaráda a nechejte ho hlídat na začátku mostu. Pak přejděte přes most, zde se na vás už chystají dva tanky. Vzhledem k tomu, že na jejich zničení potřebujete na každý tank dva granáty, nebo dvě rakety, bude záležet nyní především na tom, jak oba dokážete spolupracovat při jejich likvidaci dle obsahu vašeho inventáře. Jakmile ve vzájemné spolupráci tanky zničíte, nechejte kamaráda čekat u tanků a sami se vydejte dopředu kolem pravého tanku. Zde vás už podporuje vaše letectvo, tak pozor, ať se nedostanete do místa dopadu jejich bomb, můžete zlikvidovat dvě raketová hnízda před velikými skladišti, můžete také počkat, až je vyřídí letadla, potom si přivolejte kamaráda a nechejte ho opět stát na místě, před tím ještě můžete sundat hlídky z věžiček. Nezapomínejte na to, že mrtví strážci na věžičkách mívají většinou u sebe uzdravující injekce, tak si tam pro ně vylezte a vzájemně a bratrsky se ozdravte. Pak pokračujte doprava a vstupte do posledního otevřeného skladiště vlevo. Tak jste splnili poslední úkol, zabránili vylití chemických zbraní do stoky, můžete ještě vysbírat v okolí nějaké rakety a miny a pak už jen vyčkejte, až si pro vás přiletí vznášedlo, do kterého si nastupte.

 

Mise 7.) Křídla smrti

Úkoly mise: vniknout na základnu otevřenou nádrží chladícího systému a zabránit tak nepříteli v odpálení smrtonosných raket.
Vznášedlo vás dopraví do vojenského centra Saturn v Kazachstánu, kam vnikli v noci vojáci a tajně vynesli kontejnery s parazity. Tak se nakazil celý regiment vojáků tohoto raketového komplexu. Dostali jste proto příkaz deaktivovat rakety a zabránit tak jadernému útoku. Na komplex totiž nejde zaútočit raketami, neboť by bylo bahnem zničeno široké okolí a navíc ještě zamořeno radioaktivním spadem. Saturn je střežen vojenskými hlídkami a složitým zabezpečovacím systémem, tudíž je tu další úkol pro vás. Dejte tedy kamarádovi příkaz, aby zůstal stát na místě v poloze střelby a sami se vydejte kanálem dopředu. Věžička před vámi by měla být čistá, ponořte se a plavte pod vodou k mříži, kterou rozstřelte a vstupte do šachty.Zavolejte k sobě kamaráda, i zde ho ponechejte na místě, vy jděte dopředu. Sledujte červený kurzor, na křižovatce pak odbočte vpravo, na další vlevo, na konci vpravo rozstřelte mříž a kamaráda opět nechejte zde stát. Vlevo vylezte po žebříku nahoru, na levé straně v koutě rozstřelte vejce vetřelce. Projděte ocelovými vraty před vámi, po schodech sejděte dolů k dalším vratům a projděte jimi. Zleva přiběhnou vojáci, zlikvidujte je, pak obejděte celý koridor a zbavte ho všech vojáků a vetřelců. Pozor si dávejte hlavně na malé vetřelce, přimotají se k vám, ani nevíte odkud. Prohledejte všechny místnosti a poberte všechny datové nosiče. Můžete rozstřelit i mříže u podlahy, ale jsou to jen spojovací šachty v této místnosti, tudy cesta dál nevede. Přivolejte si kamaráda a oba se dobijte u nabíječky. Ponechejte opět kamaráda na místě, vy pokračujte vraty s červeným ruským nápisem ZAKRYTO dál. Zde zlikvidujte další vojáky a vetřelce, totéž můžete udělat o poschodí níž. Pak se vraťte dolů a pokračujte červeně osvětlenou chodbou až k vratům, zavolejte kamaráda k sobě, nebo se na něj přepněte a dojděte až k těmto vratům. Za vrata projděte za toho, který má více vitality. Postřílejte vojáky a vetřelce, výtah jako obvykle nejezdí, tak rozstřelte mříž a vylezte po žebříku šachtou až nahoru. Zde přistupte k jedné z raket a otevřete na ní umístěnou skříňku. Zjistíte však, že jste přišli pozdě a rakety jsou již odpočítávány ke startu a také po chvíli odstartují. Teď se tedy přepněte na vašeho kamaráda dole, tam se vám teď otevřela další vrata. Pokračujte jimi do chodby, zlikvidujte nepřátele, na konci se dostanete do skladiště. Zde nastolte rovněž pořádek, pak si vyskákejte po bednách vpravo nahoru, přeskočte na sokl, rozbijte skleněné výplně a vskočte do místnosti. Odtud pokračujte chodbami vpřed, ničte všechny nepřátele, sbírejte všude datové soubory a notesy, dorazíte tak až k můstku, na něm raketou zničte vetřeleckou královnu. Zastřelte obsluhu počítače, pak spusťte centrální PC, dali jste tak příkaz k autodestrukci letících raket a zároveň jste si otevřeli dole dveře pro postup do další mise. Nyní se přiznám, že jsem nechala praporčíka Jokera schválně zemřít, abych vyzkoušela, zda si v příští misi budu moci vybrat dalšího partnera, neboť podle manuálu hry to od 5. mise lze. Takže jsem se vrátila sama jako kapitán Prof známou cestou zpět dolů, přešla od místnosti s malým počítačem do druhé chodby a udělala dokonalou čistku v místnosti se dvěma tanky. Pak už mně nic nebránilo v tom, abych červeně osvětlenými vraty vpravo přešla do další mise. Doteď jsem tedy hrála za kapitána Profa a praporčíka Jokera.

 

Mise 8.) Srdečné přivítání

Úkoly mise: proniknout k hlavnímu počítači a přeprogramovat systém protivzdušné obrany.Letecká základna v Saudské Arábii byla přepadena nakaženými vojáky, takže všechen personál je pod vlivem vetřelců. Na základně se nacházejí 4 bombardéry B-119, 10 stíhaček F-27 a 4 dopravní letouny. Každou chvíli může na základnu přiletět další skupina nepřátelských letounů. Jakmile budete vznášedlem dovezeni na místo, mějte se hned na pozoru. Jen pro upřesnění, dál pokračuji za kapitána Profa a poručíka Udgina. Na nalezení a přeprogramování počítače máte v této misi limit pouhých 40-ti minut, takže sebou musíte hodit a nikde se nezdržovat. Vydejte se tedy podle mapy na jih, narazíte na první roztroušené hlídky, také na raketová hnízda a jednotlivé strážní věžičky. Pokračujte stále dál na jih, tak se dostanete ke kanalizačního vstupu. Slezte tedy dolů po žebříku, sledujte opět červený kurzor, pokračujte jednotlivými kanály dál přes místnosti s nápisy PUMPE HAUSE, směr pochodu si kontrolujte podle mapy a kurzoru, vaším cílem je Centrální letové středisko. Tak dojdete ke třem obrovským kolmým větracím šachtám, obcházejte je vždy zprava a pokračujte jejich protějším východem vpřed. Jděte stále podle mapy a kurzoru dopředu, samozřejmě, že po cestě narazíte na spousty vojáků, vetřelců a jejich vejce, že je musíte likvidovat, to vám snad už nyní nemusím připomínat. Tak se dostanete až k žebříku, po kterém vylezte nahoru, teď jste se ocitli v přízemí řídícího centra. Prostřílejte si cestu až do nejvyššího podlaží, přistupte k počítači a tak ho přeprogramujete, vyřadili jste z provozu odpalování raket. Doufám, že jste to stihli v tom časovém limitu, teď už vás čas netlačí. Nyní je nutné zlikvidovat všechny nepřátele kolem budovy a v nejbližším okolí letiště, samozřejmě i v budově. Projděte ji tedy celou, posbírejte i pohozené data disky a ostatní informační zdroje, pak v přízemí vyjděte na terasu a čistku začněte odtud. Sestřelte strážného z věže a picněte i hlídku v budce, vlevo rozstřelte raketami tank. V okolí je jejich několik, jsou zde i jacísi pochodující obrnění roboti, na ně stačí jediná raketová střela. Pokud máte nedostatek raket, projděte pod terasou všechny stany, je jich tam spousta, tak se vyzbrojte, posbírejte i informační zdroje a pokračujte v díle zkázy. Pak obdržíte zprávu, že máte nalézt APC, což není nic jiného, než obrněné vozidlo. Jakmile se zbavíte všech okolních nepřátel, vejděte proto zhruba do prostředního hangáru a zezadu přistupte k obrněnému transportéru. Tak v něm odjedete do dalšího pokračování hry.

 

Mise 9.) Will-o´-the-Wisp operation

Úkoly mise: prozkoumat bažiny, zlikvidovat nakažené vojáky a položit vysílačku do prostor základny a tak umožnit její zaměření velitelstvím, které ji zlikviduje na dálku.
Několik jednotek nakažených vojáků se ukrylo v Karelských bažinách. Oblast nelze prozkoumat pomocí satelitů, neboť se nad ní soustavně vznáší velice hustá mlha. V oblasti se nacházejí letadla a vojenská obrněná vozidla. Je značně pravděpodobné, že mateřský organizmus vetřelců se nalézá právě zde. Máte tedy za úkol prozkoumat bažiny, zjistit pozice nepřátel, cestou likvidovat vojáky a umístit na základnu vysílačku, která odvysílá souřadnice, podle kterých ji velení G-FORCE zničí raketami. Jakmile vás tedy vznášedlo vysadí před močálem, dozvíte se z depeše, že je nutné se bezpodmínečně držet pohromadě, abyste se v husté mlze neztratili jeden druhému. Bude vám také sděleno, že tato oblast z výše uvedených příčin nemohla být zmapována, takže mapu tentokrát nemáte k dispozici. Takže se vydejte na cestu, moc se popisovat nedá, neboť se pohybujete v hustých porostech, kde je orientace nemožná. Jednu radu ale vám přece jenom dám, nahoře obrazovky máte červený trojúhelníček a vedle něho se ukazují rovněž červené údaje v metrech. Jděte tedy vždy tím směrem, který vám ukazuje tento trojúhelník a udržujte takový směr, aby se vám údaje v metrech neztratily, tak přijdete vždy k zadanému cíli. Jakmile se vám vpravo od těchto údajů objeví další ukazatel metrů, znamená to, že nablízku je nějaký nový cíl, většinou nakažení vojáci, tak se připravte na jejich likvidaci a pokračujte opět dále. Takto se dostanete až do míst, kde obdržíte zprávu, že máte změnit kurz k hájovně. Najděte si tedy nový kurz a pokračujte do hájovny, jakmile k ní dorazíte, zlikvidujte všechny vojáky a vetřelce. Uvnitř seberte kalkulačku a minipočítač, prohledejte ji důkladně a vyjděte ven. Dostanete novou zprávu, abyste se drželi nového kurzu. Hned zpočátku dalšího pochodu narazíte na početnou jednotku nepřátel, po jejich likvidaci budete navedeni kurzorem do míst, kde je nutné přeplavat na druhou stranu. Plavte ale jednotlivě, ať vám neubude zdraví, tj. přepínejte se z jednoho na druhého. Jakmile se ocitnete na druhém ostrově, sledujte nový kurz, dostanete se tak k obrněnému vozidlu. Toto neničte, zalehněte a přikryjte se maskovacími sítěmi a plazte se opatrně za ním, tak se dostanete bezpečně až k samotné základně. Zde už tank zlikvidujte raketami, pak zbavte okolí všech nepřátel a vetřelců, totéž udělejte i uvnitř v budově. Jakmile obdržíte zprávu, že máte položit na zem vysílačku, přepněte se na toho z vás, kdo ji má v inventáři. Otevřete inventář a přesuňte ikonku vysílačky do políčka „Položit“ stejným způsobem, jak se zbavujete přebytečné zátěže. Pak už jen vezměte nohy na ramena, neboť asi za dvacet sekund sem dopadnou rakety, které dovrší dílo zkázy, tak abyste to také neschytali od vlastního velení. Jakmile se ocitnete opět v lese, obdržíte nový kurzor, pokračujte tedy podle něj, až se dostanete do oblasti, kde se tento kurzor změní na „Na místě“. Zde vyčkejte příletu vznášedla, které si vás během deseti sekund vyzvedne a převeze vás do bezpečí.

 

Mise 10.) Zinková rakev

Úkoly mise: zlikvidovat plukovníka Glebskiho, zkontrolovat obě budovy základny.
Za záhadných okolností byla posádka letadlové lodi Kyjev v Beringovém moři nakažena vetřelci, pravděpodobně rovněž nakaženými potápěči. Spojené vzdušné síly Ameriky a Ruska se snaží loď neutralizovat, ale mezitím tato loď podnikla vzdušný útok na základnu G-FORCE, spojení s touto základnou bylo přerušeno. Velitel této základny plukovník Glebski byl rovněž nakažen, bude tedy vaším příštím úkolem ho zlikvidovat. Obdrželi jste novou univerzální pušku M-42 a můžete se do toho pustit. Jakmile vás vznášedlo vysadí na pevnině poblíž základny G-FORCE, pokračujte podle kurzoru vpřed. Vlevo sestřelte z věžičky strážného, potom zlikvidujte několik vojáků před sebou, kteří vyběhnou z objektu. Všude je plno barelů s hořlavinou, tak si před sebou čistěte cestu tak, že je rozstřelíte z bezpečné vzdálenosti. Pak vstupte do budovy, kde zlikvidujte všechna vetřelecká vajíčka a ostatní vetřelce, v jedné z místností si u nabíječky můžete doplnit výstroj a výzbroj. Prohledejte všechny místnosti, poberte všechny informační zdroje, poté obdržíte příkaz postupovat podle kurzoru ke druhé budově. Vyjděte tedy ven a pokračujte ve směru kurzoru dále po cestě dopředu. U hořícího tanku rozstřílejte barely a zničte vetřelecká vejce, zlikvidujte strážného, obejděte zátarasy a přejděte na druhou stranu mostu. Odstřelující puškou zlikvidujte hlídky před sebou, pozor na zákeřníka vpravo na věžičce, pokračujte dál. Projděte celou druhou budovu, důkladně ji prohledejte, zjistíte, že jste přišli pozdě a plukovník vám upláchnul. Dostanete nový pokyn vydat se na pobřeží a najít motorový člun. Vyjděte tedy z budovy ven, pokračujte vpřed podle kurzoru a na pobřeží zatočte vlevo. Pobijte všechny vojáky, dostanete rozkaz se člunu zmocnit a převést se na něm na letadlovou loď Kyjev. To vám nedá žádnou práci, pouze se k člunu přibližte a po skončení animace se na letadlové lodi automaticky ocitnete. Zde zlikvidujte všechny hlídky, pak pokračujte dopředu na druhou stranu lodi, cestou postřílejte další vojáky. Na konci si vyběhněte po schůdcích až na předposlední můstek, dostanete příkaz zničit letoun, který má plukovníka odvést do bezpečí. Zamiřte tedy na zelené sklo tohoto letounu a raketou jedinou střelou tak letadlo zlikvidujete, nyní už plukovník neodletí. Takže, vyběhněte až na horní palubu lodi a vychutnejte si, jak ho jedinou raketou pošlete přímo do pekla, tím jste tuto misi zakončili.

 

Mise 11.) Ikarova krev

Úkoly mise: zabránit ve vymezeném čase odpálení rakety.
Díky společnému obrovskému úsilí amerických a ruských ozbrojených sil, za účinné podpory G-FORCE byla potopena letadlová loď Kyjev. Byla také dokončena modernizace satelitu, jehož úkolem je ochrana naší Země před pádem meteoritů. Ten je nyní schopný vysílat silné laserové údery na jakýkoliv cíl na Zeměkouli. Tento satelit bude vypuštěn na oběžnou dráhu v nejbližší možné době. Veškerý personál stanice SEA-STAR-3 byl však nyní nakažen parazity, takže je znovu ohroženo veškeré lidstvo. Musíte proto zamezit odpálení raket. Jakmile se tedy ocitnete v reále, musíte zdolat dva druhy nepřátel. Celý objekt je silně střežen množstvím nakažených vojenských jednotek, ale ještě horším nepřítelem je nyní pro vás čas. Máte totiž pouhých 40 minut na to, abyste znemožnili nepřátelům vypustit smrtící rakety, které se chystají odpálit. Pokud by se vám to v tomto čase nepovedlo, objekte bude zničen bombardéry z G-FORCE i s vámi. Prostřílejte si tedy cestu nahoru po schůdcích až do předposledního patra, všimněte si, že nad vámi je už jen přistávací plošina pro vznášedlo, které, pokud budete úspěšní, po splnění všech následujících úkolů sem pro vás přiletí. Vstupte do místnosti, nemusím snad upozorňovat na to, že všude se nacházejí spousty vojáků a potom přistupte k centrálnímu počítači a zapněte ho. Zjistíte však, že došlo ke změně jeho spouštěcího kódu, takže co teď? Utíkejte o poschodí níže a v jedné z ubytovacích místností obsluhy najdete nový, tedy správný číselný kód. Vraťte se zpět k centrálnímu počítači, nyní se vám ho podaří zapojit. Dalším vaším úkolem je zastavit jaderný reaktor, ten najdete o dvě patra níže, jakmile ho zastavíte, zbývá ještě o patro níž vypnout přívod pohonných hmot do rakety. Pakliže se vám to povede, přestane běžet časový limit a vy se vydejte zpět nahoru až na přistávací plochu, na kterou jsem vás již upozornila výše. Dobře se to popisuje, ale mnohem hůře provádí, nenechejte se ale odradit, konec celé hry už je v dohledu. Jakmile se dostanete až nahoru, potom už jen zlikvidujte poslední zbytky vojáků, které brání vznášedlu v přistání. Pak už jen čekejte, až vznášedlo přistane a odveze vás do bezpečí.

 

Mise 12.) Jedovatá mlha

Úkoly mise: deaktivovat všechny bomby v oblasti, evakuovat nezasažené lidi z továrny.
V průběhu společné operace, vedené spojenými jednotkami G-FORCE a US AIR FORCE byl přístav SEA-LAUNCH-3 získán zpět. Začaly také přípravné práce na vypuštění satelitu a obnovení námořní plošiny, která byla během bojů zcela zničena. Na mezinárodním vědeckém semináři profesor Henkel přednesl zprávu o velikých rozdílech v bio polích normálních a nakažených lidech, předvedl také experimentální skener, který umožňuje vizuální zachycení biosféry nakaženého člověka. Bylo potom proto odloženo vypuštění satelitu do té doby, než bude možno tento skener umístit na palubu satelitu. Vznášedlo vás tedy nyní dopraví na UKRAJINU do města DNĚPROPETROVSK, do chemické továrny CHIMIKAT, kde ihned začněte plnit zadané úkoly. Nejdříve ze všeho musíte deaktivovat dvě bomby, připravené nakaženými vojáky k explozi. Jděte tedy dopředu, zleva se na vás vyřítí spousty nepřátel, kryjte si záda, budete napadeni i zezadu. Předem vás upozorňuji na to, že toto místo je zároveň i evakuační zónou (za sebou vidíte blikající policejní vozidlo), sem budete muset později dovést nezasažené doktory. Pak se vraťte a pokračujte dál podle ukazatele s černou šipkou. U značky STOP odbočte vpravo, sledujte dál kurz podle černé šipky doleva. Zlikvidujte všechny vojáky a jděte přes dvorek podle ukazatele dopředu. Brzy však zjistíte, že černé šipky vás zradily a motáte se dokola v kruhu. Pokračujte tedy vraty, kam vás navádí červený kurzor na vaší obrazovce, v místnosti pobijte nepřátele. Najdete zde prvního ze tří zdravých doktorů, místo si zapamatujte, ale zatím ho nechejte na místě, ať vám ho nepřátelé nezabijí. Pokračujte dál podle vlastního kurzoru, dostanete se do místnosti, kde zlikvidujte další vojáky, potom vyjděte po schůdcích nahoru a kurzor vás dovede k první bombě, kterou zneškodněte. Obdržíte zprávu, že je ještě jedna bomba v horních patrech. Podle kurzoru vylezte tudíž po schodech o patro výš, plazte se chodbou, rozstřelte mříž a prohledejte okolní chodby. Narazíte na žebřík, po kterém vylezte nahoru, tak se dostanete ke druhé bombě, kterou rovněž deaktivujte. V animaci spatříte, jak se vyrojily spousty nepřátel, tak se na ně připravte. Nyní se vraťte stejnou cestou zpět, najdete dalšího doktora, vraťte se i s ním pro prvního doktora a dopravte je oba do evakuační zóny k policejnímu vozidlu, zde jim dejte příkaz, aby oba zůstali na místě. Sledujte znovu červený kurzor, cestou likvidujte vojáky a vetřelce, ať si vyčistíte cestu, až se budete vracet s posledním doktorem. Podle směru, který vám ukazuje červený kurzor, najdete posledního z doktorů, odveďte ho tedy rovněž do evakuační zóny a máte všechny úkoly této mise splněny.

 

Mise 13.) Zaječí nora

Úkoly mise: zabránit v odpálení rakety a zmocnit se odpalovací rampy.
Stráž vojenské základny odrazila útok nakažených vojáků, avšak tito se zmocnili přenosné odpalovací rampy. Strážci základny se pustili do pronásledování nepřátel ve dvou stíhacích letounech, pronásledovaná jednotka však zmizela v podzemním tunelu, spojení s letouny bylo přerušeno. Nacházíte se tedy nyní v RUSKU na vojenské základně PJATIGORSK. Obdržíte zprávu, že nepřátelé spatřili vaše vznášedlo, které vás zde vysadilo, tak o to více buďte obezřetní. Pokračujte tedy vpřed, před sebou zlikvidujte obrovského vetřelce a několik vojáku, pokračujte dál podle červeného kurzoru. Před vámi na skále vpravo picněte dalšího vojáka, vlevo dole pod skálou zastřelte velice nebezpečného raketometčíka. Sledujte směr červeného kurzoru, napadne vás opět vetřelec, likvidujte další vojáky, ale pozor, nacházejí se i nahoře na skalách po obou stranách vaší trasy. Vpředu na vás číhá další raketometčík a další spousty vojáků, jakmile se vám je podaří postřílet, pokračujte dále podle vašeho kurzoru. Jděte tedy podle skály, vlevo pod vámi je moře, tak se dostanete až na místo, kde vám bude předána zpráva o zadání nového kurzu. Narazíte opět na vojáky, raketometčíky a v zamaskovaných jámách v zemi je plno číhajících malých vetřelců. Dorazíte tak až na post, kde dostanete zprávu, že jste se už přiblížili k místu přepadu, střílet však nesmíte dříve, než dostanete ke střelbě rozkaz, tak to respektujte. Po prvé straně vede cesta nahoru na kopec, končící skalním útesem. Jakmile se tam dostanete, přijde další zpráva, že nepřátelská pojízdná rampa dorazí na místo pod vámi do jedné minuty, budete i upozorněni na to, že nesmíte používat rakety a granáty, jinak to tu vše vyletí do povětří. Počkejte si tedy, až transport dorazí na místo, potom vyčkejte, až posádka opustí pojízdnou rampu a pak ve vzájemné spolupráci s kamarádem zlikvidujte odstřelující puškou a samopaly přes zaměřovače všechny vojáky v okolí pod vámi. Není to vůbec těžké, pokud jste poslechli instrukce, půjde to hladce. Nepřátelé jsou zmateni, nevědí, odkud se na ně střílí, takže je odděláte snadno, jako bezbranné ovce. Jakmile nezbude dole pod vámi ani živáčka, vyčkejte příletu vznášedla, které vás oba odveze do bezpečí.

 

Mise 14.) Dárek od maminky

Úkoly mise: najít vchod do jeskyně, v ní mateřský organizmus vetřelců, položit tam atomovou bombu a co nejrychleji opustit ostrov.Konečně tedy byl satelit s bio skenerem vypuštěn na oběžnou dráhu, záběry z něho jasně ukazují lokace, kde jsou soustředěni nakažení lidé, tato místa jsou vidět jako malé červené body a budou přímo ze satelitu zlikvidována. Ten největší červený bod je Samice-matka, která je zároveň i mozkovým centrem vetřelců a jimi napadených lidí. Tato potvora je však ukryta v hluboké podzemní jeskyni, tam ji ovšem satelit zničit svými zbraněmi nemůže. Vaším úkolem tudíž bude prostřílet si cestu do této jeskyně, samozřejmě ji především najít, umístit v ní atomovou bombu a pak během tří minut jeskyni opustit a nalézt evakuační zónu, odkud už budete vyzvednuti. Berte při svém postupu na vědomí, že ten z vás, který nese atomovku, má i velice omezené, kvůli váze i množství klasické munice, tak ho hlavně kryjte a napouštějte ho do zbytečných soubojů. Vznášedlo vás tedy vysadí na ostrově NIIHRU v PACIFIKU, vchod do jeskyně musíte najít sami, tentokrát opět není označen na mapě. Nepřítele v táboře je tedy nejlepší likvidovat seshora ze skalních útesů. Pokračujte tudíž vpřed podle kurzoru, musíte si hledat cestu v průchodech mezi skalami tak, abyste stále drželi kurz. Dojdete až k zálivu, tam si přeplavte přes vodu na druhou stranu. V houští je ukryto plno nepřátel, tak zalehněte, zamaskujte se a jednoho po druhém je zlikvidujte, pár darebů je ale i na okolních skalách nad vámi. Jakmile se jich tedy zbavíte, pokračujte ve směru kurzorové šipky dál, dostanete se tak k vojenskému táboru. Ze zdáli z křoví, nebo z vrcholů skal postřílejte vojáky a vetřelce, po okolních skalách jich je také několik, tak jim pomožte rychle dolů. Prohlédněte stany a posbírejte data disky a notesy, pak pokračujte podle vašeho kurzoru dál. Projděte pod provazovým mostem, vyleze tam vetřelec, pošlete ho do pekel a vylezte si do stráně k tomuto mostu. Pak pokračujte dál, přejděte další dva provazové mosty, cestou likvidujte vojáky a vetřelce, až se dostanete k nejvyššímu vodopádu. Vstupte si za něj, ukázala se vám cesta do jeskyně. Pokračujte strašidelnými chodbami vpřed, zatáčejte na křižovatkách doprava, zlikvidujte několik vzrostlých vetřelců a tak se dostanete až k mateřskému organizmu. Zde položte známým způsobem na zem atomovou bombu a rychle se vraťte stejnou cestou před jeskyni, máte pouhé tři minuty na to, abyste se dostali do evakuační zóny. Sklouzněte se po vodopádu a utíkejte doleva, držte se kurzorového směru a brzy již spatříte vznášedlo, které vás odveze do bezpečí, tentokrát však až na samý konec hry. V závěrečné animaci pak spatříte atomový výbuch, který smetl ostrov i s vetřelci navždy z mapy světa, lidstvo bylo zachráněno.

 

 

 
 

Náhledy fotografií ze složky Codename: Outbreak Venom

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pharmacy tech school dgsolbvfdfridelvezdgom

(unupsVed, 28. 5. 2021 4:00)

cialis viagra gr https://krocialis.com/ - how much is cialis in canada free samples viagra cialis

cialis samples canada afhsdbcfridelveyhbfo

(unupsloh, 26. 5. 2021 6:08)

viagra or cialis which is better https://rcialisgl.com/ - cialis para que sirve taking cialis without ed

sbbolthdarcafBtjnoidod

(SnoleHtf, 26. 5. 2021 4:34)

cialis for pe https://cialishav.com/ - 100 mg cialis tadalafil 100mg cialis

santa monica homeopathic pharmacy dgsolbvfdfridelvetrqbv

(Lbsounups, 24. 5. 2021 23:52)

cialis with dapoxetine to buy uk https://ucialisdas.com/ generic cialis 20mg

Moduretic fdvaefbfbldarcafBtjnoidoa

(LebnSnole, 23. 5. 2021 13:59)

which online pharmacy is reliable https://xlnpharmacy.com/ best ed pills

is alcohol and viagra bad fhwsbbolthdarcafBtjnoidon

(FmrfSnole, 22. 5. 2021 0:12)

cialis dosage https://cialisee.com/ - 20 mg 30 pills cialis cheap generic cialis canada

drug price frbdcacldarcafBtjnoidos

(JebgSnole, 19. 5. 2021 16:45)

Atarax https://pharmacylo.com/ northwest pharmacy

affordable pharmacy fdvaefbfbldarcafBtjnoidoj

(LebnSnole, 18. 5. 2021 8:12)

online pharmacy indonesia https://xlnpharmacy.com/ australia online pharmacy free shipping

adcirca tadalafil olgstnoegfdarcafBtjnoidow

(Gtnbodort, 16. 5. 2021 7:14)

viagra vs cialis reddit https://jokviagra.com/ viagra 100mg street price

tadalafil brand names hvdgeeahdarcafBtjnoidog

(Bbshdith, 14. 5. 2021 23:36)

viagra dosing https://loxviagra.com/ viagra vs cialis forum

viagra sudafed interaction fcsogsaxzvofbldarcafBtjnoidot

(AnooSnole, 11. 5. 2021 23:48)

free samples viagra online https://llviagra.com/ viagra aukaverkanir

tadalafil vs vardenafil hvdgeeahdarcafBtjnoidoq

(Bbshdith, 7. 5. 2021 12:30)

mixing cialis and viagra https://loxviagra.com/ - buy viagra online usa viagra soft

viagra mongolia fcsogsaxzvofbldarcafBtjnoidok

(AnooSnole, 4. 5. 2021 20:02)

patent of viagra https://llviagra.com/ - viagra importazione viagra et cГ©citГ©

originial cialis afhsdbcfridelvebfvgr

(Rebfunups, 4. 5. 2021 7:07)

cialis usa https://rcialisgl.com/ viagra/cialis packs

hudson pharmacy afhdbcfridelvetwdfc

(Rfvbunups, 29. 4. 2021 7:21)

canada pharmacy generic cialis https://cileve.com/ cialis and no prescription

pharmacy tech trainee dgsbvfdfridelvebuukd

(Lhdvunups, 25. 4. 2021 3:49)

generic cialis 20mg https://asciled.com/ - cialis shop usa but cialis online

staxyn vs levitra fbdcacldarcafBtjnoidoe

(JbsdSnole, 25. 4. 2021 0:53)

cheap drugs online https://onlinecanda21.com/ Vantin

what is thesis writing fhsbbolthdarcafBtjnoidoc

(FbsfSnole, 23. 4. 2021 10:17)

price pro pharmacy canada https://uspharmus.com/ - pharmacy Avalide

cialis india olgsanvoegfdarcafBtjnoidoo

(Grvodort, 2. 4. 2021 1:57)

https://kloviagrli.com/ - buying viagra online without prescription https://vigedon.com/ - when to take viagra https://llecialisjaw.com/ - which is better viagra or cialis https://jwcialislrt.com/ - cialis for daily use https://jecialisbn.com/ - does cialis make you last longer

3 mise

(Jonas, 29. 8. 2012 16:55)

tato mise je pro mne trochu teska ale vzladsem ji najdete mne na skype jmenuji se tam JonyRyder dnes je:29.8.2012 16:55